Kanye to The banner
1 - 20 of 61 Posts

·
Banned
Joined
·
6,678 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Just bought a loaf of bread and some ham and cheese yesterday and it's already gone :cryfam:. My family's too big and I work up an appetite cuz I skip breakfast before I go to work.

Fast food is honestly the cheapest option
 

·
Registered
Joined
·
23,693 Posts
Frozen lean cuisines honestly. Cheaper than fast food and has like 270-350 cals. Poriton controll as well
 

·
Registered
Joined
·
9,297 Posts
Kanyezus said:
I swear man I could feed myself for like a week and a half with ten bucks.
lmao
 

·
Banned
Joined
·
16,350 Posts
Been Trill Forever said:
ii
8 rolls of bread= 2 dollars
4 platanos= 1 dollar
Carton of eggs= 1.89
Deli Ham and cheese = 2 dollars each
I do this almost every week tbh, and I do IF so... It last longer sometimes. Got like a buck left over.

 

·
Registered
Joined
·
21,785 Posts
crystaldxlphin said:
Just bought a loaf of bread and some ham and cheese yesterday and it's already gone :cryfam:. My family's too big and I work up an appetite cuz I skip breakfast before I go to work.

Fast food is honestly the cheapest option
just eat pussy
its healthy and it can fill u up fam
that and get some RAMOn noddles
 

·
Banned
Joined
·
6,678 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Kanyezus said:
ii
8 rolls of bread= 2 dollars
4 platanos= 1 dollar
Carton of eggs= 1.89
Deli Ham and cheese = 2 dollars each
I do this almost every week tbh, and I do IF so... It last longer sometimes. Got like a buck left over.

You da homie for real
 

·
Registered
Joined
·
19,239 Posts
It sucks cause when you making money, you're losing money on paying for food.

I know some people whose paychecks go straight to food the next week.
 
1 - 20 of 61 Posts
Top